W I części przedstawiłem pokrótce opis typowych produktów strukturyzowanych. Poniżej niezbędne wskazówki dotyczące tychże produktów.
Produkty strukturyzowane mają potencjał osiągania wyższych zysków niż oprocentowanie tradycyjnych lokat bankowych. Istnieje jednak ryzyko, że nie uzyskamy żadnego profitu zamrażając nasze pieniądze niejednokrotnie na wiele lat.
Emitenci produktów strukturyzowanych nie są chętni aby umarzać te produkty przed terminem ich wygaśnięcia, dlatego należy liczyć się, że potracą nam pewna część z zainwestowanego kapitału. Jeśli natomiast dany produkt inwestycyjny jest notowany na giełdzie, możemy spróbować go sprzedać- ale jego cena może być dla nas niesatysfakcjonująca.
Ponadto musimy pamiętać, że gwarantowany zwrot całości inwestycji nie oznacza otrzymania jego początkowej realnej wartości, czemu winna jest inflacja. Jednak jeśli porównamy produkty strukturyzowane gwarantujące zwrot kapitału z inwestycjami w akcje lub fundusze agresywne to są one zdecydowanie mniej ryzykowne. Dlatego też produkty strukturyzowane są wygodna forma lokowania pieniędzy dla tych osób, które nie są aktywne inwestycyjnie, nie lubią zbytniego ryzyka ale jednak chcą zarobić więcej niż na lokacie.
Witam.
OdpowiedzUsuńZapraszam do siebie:
http://tujestem.blogspot.com
Pozdrawiam :)